Schody zewnętrzne | Danstone Warszawa

Wykonanie i sposób wykończenia schodów zewnętrznych decyduje o tym, czy dobrze komponują się one z resztą przydomowej przestrzeni – m.in. z ogrodem i fasadą budynku. Ponadto, powinny być one odporne na czynniki mechaniczne, uszkodzenia i warunki klimatyczne. Najczęściej, schody zewnętrzne zbudowane są z kamienia, głównie z takich materiałów jak granit oraz marmur.

Zewnętrze schody z kamienia  - trwałość i piękno

Schody zewnętrzne z kamienia zapewniają wytrzymałość i długą żywotność konstrukcji. Schody kamienne wykonywane są zazwyczaj z granitu lub marmuru. Oprócz trwałości charakteryzują się również pięknem – eleganckie, zewnętrzne schody granitowe i marmurowe, doskonale komponują się z klasyczną i nowoczesną elewacją budynków. Prezentują się monumentalnie oraz stylowo. Rożne rodzaje i kolory marmuru oraz granitu pozwalają stworzyć estetyczną i kreatywną konstrukcję budowlaną. Dostępne barwy i wzory schodów marmurowych i granitowych umożliwiają dopasowanie wyglądu schodów do stylistyki budynku oraz własnych wymagań estetycznych.

Schody zewnętrzne można pokryć odpowiednią ochroną antypoślizgową – w szczególności istotne jest to podczas sezonu jesienno-zimowego. Pokrycie antypoślizgowe zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Schody z granitu i marmuru są proste w konserwacji i utrzymaniu na nich czystości. Na zewnątrz najczęściej budowane są jednak schody z granitu – popularnością cieszy się granit o fakturze groszkowanej lub płomieniowej. Granit jest twardszy od marmuru oraz mniej podatny na uszkodzenia zewnętrzne i ścieranie. Marmur stosuje się wszędzie tam, gdzie ponad wartości praktyczne stawia się wygląd i stylistykę projektu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznawania się z realizacjami schodów firmy Danstone z Piaseczna koło Warszawy. Do wykonywania projektów używamy jedynie najwyższej jakości materiałów budowlanych. Świadczymy usługi na terenie Warszawy oraz okolic. Wykonujemy również konstrukcje schodów wewnętrznych. Służymy profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru odpowiednich rozwiązań oraz doboru materiałów wykonawczych. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem z siedzibą koło Warszawy. 

keyboard_arrow_up