Schody z kamienia, granitu oraz marmuru

Nasza firma Danstone z Piaseczna k. Warszawy oferuje kreatywne rozwiązania w zakresie doboru materiałów do budowy schodów. Rodzaj materiału uzależniony jest od zastosowania schodów. Schody wewnętrzne zazwyczaj budowane są z drewna albo kamienia. Wewnątrz budynków stosujemy takie materiały budowalne jak: marmur, granit, travertyn polerowany. Schody zewnętrzne wykonywane są zawsze z granitu.

Schody wewnętrzne

W domach jednorodzinnych oraz mieszkach kondygnacyjnych schody stanowią niezwykle istotną przestrzeń. Od rodzaju ich budulca uzależnione jest bezpieczeństwo mieszkańców, metody utrzymania czystości na schodach oraz ich wygląd. Wewnętrzne schody kamiennedoskonale komponują się zarówno z nowoczesnym, jak i stylizowanym wystrojem. Marmur oraz granitobecny jest zarówno w warszawskich instytucjach publicznych, jak i prywatnych domach.

Schody z kamienia są niezwykle wytrzymałe na odkształcenia i odporne na zanieczyszczenia. Marmur oraz granit to materiały ponadczasowe, eleganckie oraz praktyczne. Możemy wybierać spośród klasycznych form marmuru w wersji białej i wypolerowanej oraz jego kolorowych odcieni. Dzięki naszej firmie znajdą Państwo tonację kamienia, który idealnie będzie współgrał z resztą mieszkania.

Schody zewnętrzne

Na materiał budowlany schodów zewnętrznych, rekomendowany jest granit. Płytki granitowe doskonale sprawdzają się jako surowiec do wykładania schodów, posadzek oraz elewacji. Wszystko dzięki temu, że kamienie granitowe są odporne na niekorzystne działanie wysokich oraz niskich temperatur. Ponadto, granit jest łatwy w konserwacji i pielęgnacji, a dzięki trwałości i wytrzymałości, posłuży nam przez długi czas.

Granit, podobnie jak marmur przybiera różne ciekawe odcienie, które pozwalają dobrać jego barwę do oczekiwań Klienta. Granitowi można nadać odpowiednią fakturę powierzchni, jednak polerowane schody zewnętrzne są niebezpiecznie, szczególnie zimną. Bardzo istotne jest, aby nawierzchnia schodów zewnętrznych była antypoślizgowa, a stopnie wykonane były w wersji płomieniowej lub groszkowej.

Zapraszamy do zapoznania się materiałami w naszej ofercie.
Jeśli mają Państwo pytania odnośnie doboru tworzyw, zachęcamy do skontaktowania się z naszym biurem koło Warszawy.
Nasi specjaliści z pewnością dobiorą dla Państwa najkorzystniejsze rozwiązania.

keyboard_arrow_up